Baymak Idee

Cihazı aldığımızda 7 yıllık garanti kampanyası diye bize bir sertifika vermişlerdi.

 

7 yıl dolmadan cihaz bozuldu. İlk şikayet oluşturduğumuzda servisten geldiler birkaç şey yaptılar gittiler sorun düzelmedi. Daha sonra tekrar çağırdık. Cihaza baktılar dediler ki bu cihazlarda bazen sorun bulamıyoruz. Siz böyle devam edin bu cihaz bir yerde kendini kitleyecek tamamen bozulunca biz gelir sorunu hallederiz. Tamam dedik sonra içimize sinmedi. Araştırdık falan ışığı 3 kere yanıp sönünce ateşleme hatası yazıyor. Baymak'ın merkezini aradık başka bir servis numarası verdiler. Orayı aradık çağırdık, daha önce gelenin Baymak servisi olmadığını söylediler, 12.000 TL'lik masraf çıktı. (hava gaz grubu arızasıymış). 

 

Baymak merkezi aradım cihaz bozuldu ve 12.000 TL'lik masraf çıkardılar ama bizim elimizde "7 Yıl Garanti Kampanyası Sertifikası" var. Bana dediler ki cihazınız takıldığında 4 yıl garanti kapsamındaymış cihazı aldığınızda değil cihaz takıldığında garanti başlar ve cihaz takılma tarihinde 4 yıl garanti görülüyor diyor ama beni tatmin etmedi bu cevap zira ben kombiyi aldığımda 7 yıl garantili olarak aldım ve elimdeki sertifikada da 7 yıl garanti yazıyor. Neden bana başlamamış veya bitmiş bir garantiye ait belge veriliyor? 

 

Kış mevsiminde arıza yapan kombinin arıza sebebini bulamayıp, sonrasında bulduğu arızanın kombi fiyatında olması düşündürücü. Açıkçası gerçek sorunun servisinin söylediği sorun olup olmadığından da emin değilim. Sadece 7 yıldır kullanılan bir kombinin neredeyse kendi bedeli değerinde bir parçasının arıza yapması garanti süresi gözetilmeksizin firma tarafından giderilmesi gereken bir sorun olmalı.

 

Son olarak ben yeni (TABİKİ BAŞKA BİR MARKA)kombi aldım. Evde hastam vardı uğraşamadım ama bilgi olsun diye paylaşıyorum

Cevaplar

    Cevap yazılmamış.