Merhaba

Uygulama da sürekli değişiklikler olmakta kimisi gerçekten başarılı ama kargo konusunda olanlar gerçekten başarıdan çok uzak. Öncelikle 250₺ üzeri alışverişte kargoyu satıcıdan kesiliyor. "satış odaklı" Gözükse de hizmet bedeli hem bizden hem alıcıdan kesildiği için   "ne anladım? Hani bedava kargoydu niye kesinti var? "diye satışı baltalıyor. Bizim kar payı oranımızı arttırarak yüksek fiyat belirlememize sebep oluyor. 

Hepsinden daha kötü olanı hatalı kargo hesaplaması ile satışları iptal etmemize hem müşteri kaybı hem satış kaybı hem de satış iptal edilince ürünlerin uygulamadan silinip ana sayfa da aratıldığında görünürlüğümüzün düşürülmesine sebebiyet veriyor. Ve tüm bunlar uygulamanın hatalı kargo hesaplamasından dolayı. Teknik bir sorundan dolayı neden tüm zarar satıcıya mal ediliyor? 

3 tane kapak sepete eklenip alındığında orta boy kargosu kesiliyor eni 4cm boyu 15cm olan poşete konulan Kargo'dan, uygulama 47₺ orta boy koli kesintisi +%12 hizmet kesintisi yapıyor. Bir soyacak 2 kapak eni 7cm boyu 15cm poşete koyup gönderiyorum gene 47₺ kesinti. Hem en boy hesapla alanı var ama ölçüleri yazsakta uygulama kendi belirlediği kargo seçeneğini uygulanmakta. Sadece bugün 2 satışımı sırf kargo hatalı kesintinizden ötürü iptal ettim. 260₺ lik satıştan 47 kargo 32 hizmet bedeli kesilmiş 181 bana kalan. 

 

ben her satışta hatalı kargo hesaplama nedenli zarar mı etsem müşterimi kaybetsem diye seçim yapmak zorunda olmamalıyım.. 

Cevaplar

    Cevap yazılmamış.