PC 0615 sefer sayılı 07.06.23 tarihli Doha - Sabiha Gökçen uçuşunda 31E numaralı koltukta seyahatimi gerçekleştirdim. 

Ccheck in işlemlerim sırasında bagajımın 20 Kg'ı 4 kg geçtiği belirtildi. ödeme yapmak istediğimi belirttim işlemi mi yaparak kapıya gititm.İşlem sırasında bana uçağa iki el bagajı ile binilmeyeceğine dair herhangi bir yönlendirmede bulunmadı. 

Boarding işlemi başladığında kapıda beni iki bagajla alamayacağını belirttiler. Bende zaten ödeme yaptığımı fakat el bagajı konusunda herhangi bir bilgilendirme yapılmadığını belirttim beklemem gerektiği söylendi ve bekledim. Daha sonra bir şahıs gelerek bağıra çağıra bu şekilde uçağa binemeyeceğimi bavulumu bırakmam gerektiğini beni bir saniye bile dinlemeden uçağın kalmak üzere olduğunu 330 qatar riyali ödemem gerektiğini kaba tavırlar ve bağıra çağıra söylemeye devam etti. Bunun benim suçum olmadığını bana bilgilendirme yapılmadığını belirttim. Ayrıca uçağa binmeyi red edersem, bütün yolcu ve bagajların indirilmesi gerektiğinı daha fazla maliyeti olacağını belirtince daha kabalaşmaya ve daha yüksek seslerle bağırmaya başladı. 

Onlarca yolcuyu mağdur etmemek adına ödemeyi yaparak uçağa binmeyi kabul ettim mecburen. Bu durumda da saygısızlıklar devam ederek kredi kartı ile ödeme yapamayacağım başka bir yere gitmem gerektiği ya da cash ödeme yapmam gerektiği belirtildi. Ödemeyi 98 dollar olarak cash ödedim. Bu seferde 100 dolar verdiğim için para üzeri alamayacağım yine aynı kabalıkla belirtildi. Ben de ödeme yapmayı kabul ettiğim halde halen zorluk çıkarmaya devam ettiklerini ve para üzeri almadan binmeyeceğimi söyledim. Bunun üzerine para üzerini kısa bir aramadan sonra verdiler ve boardingi gerçekleştirdim.  

Kısacası Pegausus pişmanlıktır. 

 

Cevaplar

    Cevap yazılmamış.